Ośrodek odwykowy Opole

Pochodzisz z Opola lub innego miasta w województwie opolskim? Masz problem z alkoholem lub dostrzegasz taki problem u kogoś z Twoich bliskich? Od wielu lat prowadzimy skuteczne leczenie alkoholizmu, a także innych uzależnień. Sprawdź ofertę naszego ośrodka odwykowego w Opolu. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z terapii w prywatnej placówce.

Kilka słów o państwowych ośrodkach terapii uzależnień

W Polsce osoby uzależnione mogą się leczyć w ośrodkach publicznych lub niepublicznych. Państwowe ośrodki terapeutyczne umożliwiają terapię w trybie stacjonarnym bądź ambulatoryjnym. Opłaty za leczenie pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia niezależnie od tego, czy uzależniony ma wykupione ubezpieczenie zdrowotne, czy też nie. Z pewnością perspektywa darmowych świadczeń wydaje się atrakcyjna, zwłaszcza dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej.

Z drugiej strony, jak już pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, na bezpłatne leczenie trzeba czekać w długich kolejkach. Z usług placówek publicznych korzysta dużo osób, więc grupy terapeutyczne nierzadko są przepełnione. Trudno w takich warunkach o indywidualne podejście do pacjenta. Ponadto nie każdy dobrze czuje się w licznej grupie.

o państwowych ośrodkach terapii uzależnień

Jak działa prywatny ośrodek dla alkoholików?

Ze względu na wspomniane wyżej wady placówek publicznych wiele pacjentów decyduje się na prywatne leczenie uzależnień. Jak działa niepubliczny ośrodek dla alkoholików? Wyjaśnimy to na przykładzie ośrodka odwykowego w Opolu. Warto pamiętać, że wszystkie poniższe zasady obowiązują również w ośrodku terapeutycznym w Łodzi i innych naszych filiach (Sandomierz, Morawica, Skarżysko-Kamienna).

  • Pracujemy w małych grupach - dzięki temu uczestnicy terapii szybciej otwierają się na innych, a także zawierają przyjaźnie, co pozytywnie wpływa na skuteczność leczenia.
  • Nie izolujemy całkowicie od świata zewnętrznego - w ramach leczenia stacjonarnego organizujemy wycieczki krajoznawcze. Wierzymy, że kontakt z naturą i ruch na świeżym powietrzu sprzyja zdrowieniu.
  • Ciepła atmosfera - nasz ośrodek odwykowy w Opolu w niczym nie przypomina szpitala. Dbamy o to, by nasi podopieczni czuli się jak w domu, gdzie znajdą wsparcie, zrozumienie i szacunek.
  • Doświadczona kadra - nasi terapeuci nie tylko posiadają odpowiednie kwalifikacje. To osoby, które wcześniej same zmagały się z alkoholizmem i od wielu lat trwają w abstynencji. Doskonale rozumieją więc pacjentów i wiedzą, jak ich zmotywować do zmiany stylu życia.

Nie czekaj - zapisz się na terapię uzależnień i podaruj sobie oraz najbliższym lepsze jutro. Nie musisz od razu wpłacać całej kwoty za leczenie. Na Twoją prośbę rozłożymy ją na raty. Zapraszamy do kontaktu!