Leczenie uzależnień Sandomierz

Nasi terapeuci chcą dotrzeć do wszystkich potrzebujących pomocy. Dlatego otwieramy kolejne filie prywatnego ośrodka terapii uzależnień. Działalność rozpoczęliśmy w Kielcach, ale znajdziesz nas również w innych miastach województwa świętokrzyskiego. Na początku roku zainaugurowaliśmy leczenie uzależnień w Sandomierzu, Skarżysku-Kamiennej oraz w Morawicy. Mieszkasz w tych okolicach? Bezskutecznie próbujesz rzucić picie? A może znasz kogoś, kto zmaga się z alkoholizmem? Sprawdź, jak zapisać się na terapię. Dowiedz się, jak przebiega odwyk.

Jak zapisać się na terapię uzależnień?

Państwowe placówki oferujące terapię alkoholową wymagają od pacjentów skierowania. Lekarz musi wystawić taki dokument jako "skierowanie do szpitala psychiatrycznego". Chory może wówczas bezpłatnie skorzystać z poradni ambulatoryjnych, dziennych oddziałów leczenia uzależnień lub oddziałów całodobowych. Terapia w publicznym ośrodku odwykowym ma niestety dwie poważne wady:

 • długi czas oczekiwania,
 • brak indywidualnego podejścia do pacjentów.
Jak zapisać się na terapię uzależnień?
leczenie uzależnień w Sandomierzu

Warto wobec tego rozważyć pobyt w ośrodku niepublicznymi. Możesz na przykład zapisać się do nas na leczenie uzależnień w Sandomierzu lub innym mieście w regionie świętokrzyskim. Wprawdzie za prywatny odwyk trzeba zapłacić, ale nasza placówka umożliwia rozłożenie płatności na raty. Co należy zrobić, aby dostać się na terapię? Oto nasze wskazówki.

 1. Skontaktuj się z nami telefonicznie.
 2. Zabierz ze sobą dokument tożsamości, środki higieny osobistej, odzież.
 3. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe, przygotuj również dokumentację medyczną, wykaz przyjmowanych leków itd.
 4. Podpisz kontrakt, poprzez który wyrażasz zgodę na rozpoczęcie leczenia i akceptujesz zasady panujące w naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień.
 5. Zapłać za terapię z góry lub ureguluj pierwszą ratę.

Terapia grupowa w uzależnieniu - na czym polega?

Wszyscy nasi podopieczni uczestniczą w terapii grupowej, którą prowadzi wykwalifikowany terapeuta. Spotkania  odbywają się codziennie w kameralnych grupach liczących maks. 10 osób. W trakcie zajęć uczestnicy:

 • dokonują autodiagnozy,
 • uczą się rozpoznawać swoje objawy,
 • poznają mechanizmy rządzące uzależnieniem,
 • kształtują umiejętności radzenia sobie z głodem alkoholowym,
 • ćwiczą asertywne zachowania abstynenckie,
 • pracują według osobistego planu zdrowienia.

Terapeuci pracujący w naszym ośrodku realizują program terapii na podstawie zaleceń Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W taki właśnie sposób odbywa się leczenie alkoholizmu w Skarżysku-Kamiennej oraz wszystkich naszych oddziałach. Dlaczego? Oto niektóre korzyści płynące z tej metody.

Zalety terapii grupowej

 • Możliwość dostrzeżenia objawów uzależnienia u drugiej osoby - alkoholik cierpiący w samotności nie widzi swojego problemu. Dopiero spotkanie z innymi chorymi, któremu towarzyszy komentarz terapeuty, pozwala pacjentowi spostrzec mechanizmy alkoholizmu najpierw u innych, a potem również u siebie.
 • Wzajemne wsparcie - nasi podopieczni, którzy podjęli leczenie alkoholizmu w Morawicy lub innych naszych ośrodkach, pomagają sobie nawzajem. Dzięki temu czują się potrzebni, co poprawia ich samoocenę.
 • Odbudowanie relacji społecznych - terapia grupowa pozwala chorym na nowo nawiązywać relacje międzyludzkie, które zostały zerwane lub znacząco ograniczone przez nałóg.